10.ŽUPANIJSKO NATJECANJE ORAČA

13.07.2012. održano je 10.Županijsko natjecanje orača. Natjecanje je održano u Bizovcu, točnije na parceli PPK Valpovo. Organizatori ovog natjecanje bili su: Poljoprivredna savjetodavna služba, PPK Valpovo, općina Bizovac te Udruga natjecatelja u oranju OBŽ-a . Manifestaciju su otvorili načelnik općine Bizovac te Silva Wendling – pročelnica upravnog odjela za poljoprivredu OBŽ-a. Natjecalo se 13 sudionika u dvije kategorije : ravnjaci , sa 6 sudionika i premetnjaci, sa 7 sudionika. Pobjednici:
  1. Ravnjaci-Mihael Sklizović iz Ratkovice
  2. Premetnjaci-Tihomir Pelen iz Podgorača
I ove godine općina Erdut je imala svoga predstavnika, Rašo Bojanić iz Bijelog Brda koji je osvojio 4. mjesto u kategoriji ravnjaka. Ove godine u Hrvatskoj od 14.-15.rujna 2012. u Biogradu na Moru bit će održano 59.svjetsko natjecanje u oranju na najpoznatijem poljoprivrednom gospodarstvu u Zadarskoj županiji , Vrana d.o.o. Jankolovica. To je ujedno i jedna od najvećih poljoprivrednih manifestacija koja okuplja orače iz 30-tak zemalja i tisuće posjetitelja iz cijelog svijeta. Siniša Bulajić,dipl.ing.polj.
Skip to content