36 km dunavskih priča

U ponedjeljak 29.06.2015. u Kulturnom i znanstvenom centru Milutin Milanković u Dalju u sklopu projekta „36 km dunavskih priča“ obilježen je Dan Dunava. Sam projekt ima za cilj educirati i podići svijest javnosti o važnosti rijeke Dunav i zaštiti biološke i krajobrazne raznolikosti, te potaći sudjelovanje građana u akcijama vezanim za zaštitu okoliša i smanjenju onečišćenja područja u kojem žive. U okviru ove manifestacije održana je radionica „Dunav kao tema u umjetnosti“ koju je przentirao ravnatelj KZC gosp. Đođe Nešić, a o projektima PORC-a vezanim uz ovu rijeku govorila je direktorica gđa. Bojana Orisć. Upriličena je i izložba fotografija „Dunav nekad i sad“ i puštanje 15 staklenih boca sa porukama o zaštiti Dunava uz glazbenu pratnju sa melodijom na lijepom plavom Dunavu. Događaju su prisustvovali župan Osječko-baranjske županije gosp. Vladimir Šišljagić, zamjenik župana Osječko-baranjske županije gosp. Jovan Jelić, generalni konzul Republike Srbije gosp. Živorad Simić, načelnik općine Erdut gosp. Jugoslav Vesić, te predstavnici brojnih udruga kako iz Osječko-baranjske, tako i iz Vukovarsko-srijemske županije. Nositelj projekta je Kulturni i znanstveni centar Milutin Milanković, a partneri na projektu su Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut i Udruga ekoloških proizvođača Eko Dunav Dalj. Projekt je financiran sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i općine Erdut. Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut Jelena Eklemović, dipl.menadž. u turizmu

Galerija slika

Skip to content