CENTAR ZA PROMATRANJE PTICA NIJEMCI

U Nijemcima je dana 13.11.2015. održana završna konferencija projekta “Centar za promatranje ptica Nijemci”.

OPĆI CILJ PROJEKTA je doprinos rasta razvoja aktivnog turizma orijentiranog ka razvoju malog i srednjeg poduzetništva i otvaranju novih radnih mjesta u Općini Nijemci i Vukovarsko-srijemskoj županiji.

SPECIFIČNI CILJEVI PROJEKTA:

  1. Unapređenje javne turističke infrastrukture u cilju razvoja i promocije novih turističkih proizvoda u VSŽ kao što je Centar za promatranje ptica
  2. Promocija nove destinacije za promatranje ptica na domaćem i inozemnom turističkom tržištu

Ukupna vrijednost projekta: 1.222.904,95 EUR

Tijekom dvije godine trajanja projekta izgrađena je pristupna cesta između centra Nijemaca i Sopotca, kao mjesta za promatranje ptica, u dužini od 3,5km, opremanje centra, povezivanje biciklističke staze Srijem, te obogaćivanje turističke ponude novim arboretumom i dječjim igralištem, koje će zajedno sa turističkom rutom biti opremljeno izvorima solarne energije za rasvjetu.

Projekt je upotpunjen i nizom edukacija koje su bile namijenjene stanovništvu s ciljem unapređenja znanja ciljnih skupina malih i srednjih poduzetnika, te dionika u turističkim aktivnostima, a na nekim edukacijama predavač je bila gđa. Bojana Orsić, direktorica PORC-a.

Poduzetničko razvojni centar općine Erdut lokalna razvojna agencija
Jelena Eklemović
Dipl.menadž. u turizmu

Skip to content