Edukacija ekoloških proizvođača na području Općine Erdut

Dana 23.02.2016. godine u KULTURNOM I ZNANSTVENOM CENTRU MILUTIN MILANKOVIĆ održana je edukacija ekoloških proizvođača sa područja Općine Erdut. Edukaciju je održala HRVATSKA POLJOPRIVREDNA SAVJETODAVNA SLUŽBA, a predavanje je dio zakonskih obveza koje eko proizvođači moraju ispuniti. Naime prema zakonu eko proizvođači su dužni tijekom godine pohađati obvezna predavanja u trajanju od 18 sati kako bi stekli potvrdu o istome. Potvrda o pohađanju predavanja i skupljenim satima je osnovni preduvjet za ostvarivanje prava na poticaj u eko proizvodnji. Predavanja provodi Savjetodavna služba a financirana su u sklopu Mjere 1 pod nazivom PRENOŠENJE ZNANJA I AKTIVNOSTI INFORMIRANJA, a sve kao dio Programa ruralnog razvoja RH. Prema tumačenju Programa i spomenute mjere, viša obrazovna struktura poljoprivrednog stanovništva će u konačnici pozitivno utjecati na društveno-gospodarski razvoj ruralnih područja i konkurentnost hrvatske poljoprivrede. Od ove mjere korist će imati svi oni koji se već bave ili tek kreću u poljoprivrednu proizvodnju. Sredstvima programa financirat će se njihova edukacija i stalno usavršavanje. Predavanje koje je održano u kulturnom centru predstavlja prvi blok predavanja u trajanju od 6 sati na kojemu su teme bile Ekološki uzgoj-uvod, višestruka sukladnost. Veliki odaziv ekoloških proizvođača sa našega područja, te izrazito interaktivni karakter predavanja odražavaju realnu sliku ekološke proizvodnje na našem području. Pri tome se ističe povećana svijest konvencionalnih proizvođača koji prevode dio svojih površina pod eko proizvodnju, te općenita tendencija rasta broja eko proizvođača na području općine Erdut.
PODUZETNIČKO RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT LOKALNA RAZVOJNA AGENCIJA je od strane Savjetodavne službe ponovno prepoznat kao pouzdan partner na području općine Erdut, koji podržava ovakve inicijative i kojemu je obrazovanje, informiranje poljoprivrednika, te praćenje svjetskih trendova u poljoprivredi, jedna od misija u radu.

PODUZETNIČKO-RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT
LOKALNA RAZVOJNA AGENCIJA d.o.o.

Siniša Bulajić, dipl.ing.agr.

Skip to content