Erasmus+ partnerski projekt u Sloveniji-Not in Education, Employment, or Training

U Črnomelju u Sloveniji od 06.11.2017. do 12.11.2017. predstavnici Poduzetničko-razvojnog centra općine Erdut sudjelovali su na Erasmus+ programu u okviru projekta NEE(D)T Youth Work. Sedmodnevni trening za mlade obuhvaćao je 28 volontera i trenera, te 16 partnerskih organizacija iz 13 zemalja(Slovenija, Belgija, Španjolska, Francuska, Italija, Malta, Republika Češka, Kipar, Makedonija, Bugarska, Rumunjska, Poljska i Hrvatska). Polaznici treninga su na radionicama stekli potrebna znanja, vještine i neformalne pristupe koji su danas neophodni za rad sa mladima kao što su educiranje, samopouzdanje, pisanje video-cv-a, potraga za poslom i uvid u tržište rada. Na osnovu naučenog polaznici će moći savjetovati mlade ljude, vratiti im samopouzdanje i samosvijest, da imaju različite vještine i talente koji mogu dovesti do zapošljavanja i time punopravnog članstva u lokalnoj zajednici te će biti u mogućnosti analizirati trenutno stanje mladih u vlastitim zemljama, a kroz novo naučene tehnike i metode mogu provoditi slične radionice u partnerskoj organizaciji i voditi mlade ljude za bolje sutra. Pri završetku edukacije sudionici su dobili Youthpass certifikat koji dokazuje da je svaki sudionik obučen za daljnji rad s mladim osobama. NEE(D)T Youth Work će ojačati suradnju između partnerskih organizacija i razviti platformu za razmjenu dobrih praksi i iskustava. Projekt je odobren kroz ERASMUS+ program, a Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut je bio partner na ovom projektu.

                                                                                                Milan Franić, volonter

Skip to content