Erasmus za mlade poduzetnike

Erasmus za mlade poduzetnike prekogranični je program razmjene koji ima cilj pomoći novim i potencijalnim poduzetnicima da steknu odgovarajuće vještine upravljanja ma- lim poduzećem i njegovim širenjem, tako da u razdoblju od jednog do šest mjeseci rade s iskusnim poduzetnikom u drugoj zemlji. Njime se povećava znanje poduzetnika i potiče prekogranični prijenos znanja i iskustva među poduzetnicima.

Program je imao pozitivan utjecaj na poticanje inovativnih poslovnih praksi, razvoj novih proizvoda i usluga te širenje na nova nacionalna tržišta.

Erasmus za mlade poduzetnike pokrenula je Europska komisija 2009. na inicijativu Europskog parlamenta.

Erasmus za mlade poduzetnike jedna je od ključnih mjera Akcijskog plana za poduzetništvo 2020., kojemu je cilj probuditi poduzetnički duh u Europi, poduprijeti nova poduzeća u odlu- čujućim fazama njihova životnog ciklusa te pridonijeti njihovu rastu.

Preuzmite dokument u .pdf formatu

 

Skip to content