EUROPE DIRECT OSIJEK

Informacijski centar Europe Direct Osijek (EDIC Osijek) je započeo s radom u rujnu 2014. godine u sklopu Regionalne razvojne agencije Slavonije i Baranje d.o.o. u Osijeku i prvi je EDIC u Osječko- baranjskoj županiji. EDIC Osijek pripada mreži informacijskih centara Europe Direct koja predstavlja jedno od glavnih sredstava Europske unije za informiranje europskih građana i promicanje građanskog sudjelovanja na lokalnoj i regionalnoj razini. Svrha informacijskih centara Europe Direct je učiniti informacije lako dostupnima i omogućiti građanima da izraze i razmijene stajališta o svim područjima djelovanja EU, a posebno onima koja utječu na svakodnevni život ljudi. Centri dopunjuju i podupiru rad predstavništava Europske komisije i informacijskih ureda Europskog parlamenta na lokalnoj i regionalnoj razini. Mrežom informacijskih centara Europe Direct upravlja Europska komisija. EDIC Osijek ima za cilj pružiti vjerodostojne informacije javnosti o područjima djelovanja EU, poticati građane da aktivno sudjeluju na lokalnoj i regionalnoj razini u razmjeni stajališta vezanih uz EU politike i promovirati EU vrijednosti. Informirati se možete putem web stranice, facebooka ili e-maila, nazvati ili jednostavno doći u EDIC Osijek. U Centru ćete imati mogućnost pretraživanja sadržaja na Internetu vezanih uz EU, preuzeti informativne materijale i razgovarati s djelatnicima Centra. Fax: 031/221-841

KONTAKT

  • Europe Direct Osijek
  • Stjepana Radića 4
  • 31000 Osijek
  • Hrvatska
  • Telefon: 031/221-839
  • E-mail: edic-osijek@obz.hr
  • Web: www.edicosijek.eu

RADNO VRIJEME

EDIC Osijek je za korisnike otvoren radnim danom od 10 do 15 sati.
Skip to content