FINALNA RADIONICA CROSS-BORDER BIKE PROJEKTA

Predstavnici Poduzetničko razvojnog centra sudjelovali su na finalnoj radionici Cross-Border Bike Projekta koja je održana Pečuhu dana 17.09.2014. godine. Projekt ima za cilj održivo upravljavanje i zaštitu okoliša u pograničnoj regiji, kroz nadogradnju postojeće mreže biciklističkih ruta. Kroz projekt je razvijena i izgrađena biciklistička ruta koja povezuje naselja Ivanovac i Antunovac sa biciklističkim stazama grada Osijeka i već postojećim i planiranim rutama duž rijeke Drave prema Mađarskoj. Označene su i dvije tematske rute, prva koja vodi do poučne staze, posvećene promatranju ptica „Stepskog sokola“ i druga koja vodi do povijesne tvrđave iz 13. Stoljeća utvrde „Korogyvar“. Na Mađarskoj strani je izrađen plan i ekološki označena biciklistička staza koji vodi iz grada Pečuha do granice sa Hrvatskom.
Održane su četiri prezentacije, za 50-tak sudionika iz Hrvatske i Mađarske. Pamer Zoltan započeo je uvodno izlaganje sa temom „Razvoj biciklizma u Južnom Zadunavlju“, a upravitelj za vode Južnog Zadunavlja govorio je o razvoju biciklističke infrastrukture iz njihove perspektive. Gospođa Ljerka Vučković, zamjenica načelnika grada Belišća govorila je o iskustvima sa hrvatske strane, kao i aplikacijima za mobilne telefone na kojima su predstavljene biciklističke rute sa povijesnim, arheološkim i turističkim atrakcijama.
Poduzetničko razvojni centar općine Erdut
Jelena Eklemović, dipl.menadž. u turizmu

Skip to content