INFORMIRANJE POLJOPRIVREDNIH PRIZVOĐAČA NA PODRUČJU OPĆINE ERDUT-19.02.2014.

Zimska predavanja za poljoprivrednike našega kraja se nastavljaju. Još jedno u nizu ovakvih predavanja održano je dana 19.02.2014. godine u KULTURNOM I ZNANSTVENOM CENTRU MILUTIN MILANKOVIĆ u Dalju s početkom u 11 sati. Gosti predavači ovaj put su bili predstavnik BC INSTITUTA ZAGREB, te predstavnici tvrtke AGROCHEM MAKS koja se bavi proizvodnjom zaštitnih sredstava. U organizaciji ove radionice partnerski su sudjelovali PODUZETNIČKO RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT i POLJOPRIVREDNA ZADRUGA AGRO-DUNAV iz Dalja. Predstavnik BC INSTITUTA ZAGEB svoje je izlaganje zasnivao na predstavljanju novih proizvoda i dostignuća u području proizvodnje sjemenskog materijala. Pri tome su opisane pojedine sorte kukuruza pšenice i suncokreta. Predstavnici tvrtke AGROCHEM MAKS su također predstavili svoje proizvode sa praktičnim primjerima dobre i loše primjene zaštitnih sredstava. Pri tome je naglasak bio kao i preporuke u vezi vremena, načina i količina primjene pojedinih sredstava obzirom na vrstu ratarske kulture, plodored, vremenske uvjete u tekućoj godini kao i osobine tla područja primjene zaštitnih sredstava. Na predavanjima je posebno istaknuta činjenica sve strože regulative kod primjene zaštite ratarskih kultura te nužnost izobrazbe (kratke obuke) poljoprivrednika o cjelokupnoj zaštiti. Svrha izobrazbe je stjecanje posebnog certifikata i dobijanje posebne iskaznice. Predočenje ovakve iskaznice biti će jedini način-uvjet za mogućnost kupovine zaštitnih sredstava i sjemena tretiranog istim. Odaziv na predavanje od strane poljoprivrednika je bio zadovoljavajući jer se ipak pokazuje interes poljoprivrednika za novim spoznajama. Siniša Bulajić dipl.ing.agr.

Galerija slika

Skip to content