INFORMIRANJE POLJOPRIVREDNIH PRIZVOĐAČA NA PODRUČJU OPĆINE ERDUT

Još jedna u nizu radionica sa ciljem informiranja i educiranja obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava na području općine Erdut i šire, održana je 07.02.2014. godine, s početkom u 11 sati u KULTURNOM I ZNANSTVENOM CENTRU MILUTIN MILANKOVIĆ u Dalju. Predavanje su održali predstavnici HRVATSKE POLJOPRIVREDNE SAVJETODAVNE SLUŽBE te tvrtke PIONEER DU PONT predstavništvo za Republiku Hrvatsku. U organizaciji predavanja je sudjelovao Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut. Predstavnici savjetodavne službe na predavanjima su predstavili teme:
  1. Mjere ruralnog razvoja
  2. Zajednička agrarna politika EU
  3. Sezonsko zapošljavanje u poljoprivredi
  4. Aflatoksini
Predstavnik tvrtke PINEER DU PONT svoje je izlaganje zasnivao na predstavljanju novih proizvoda i dostignuća u području proizvodnje sjemenskog materijala. Pri tome su naglašene prednosti proizvoda tvrtke PIONEER i njen dugogodišnji uspjeh na našem tržištu. Odaziv na predavanje od strane poljoprivrednika je bio veoma dobar, što pokazuje potrebu i interes poljoprivrednih proizvođača za novim informacijama i znanjima. Kao zaključak možemo napomenuti su ove „zimske“ radionice izuzetno važne za poljoprivrednike našega kraja, jer ćemo jedino uz dobru informiranost i prihvaćanje suvremenih procesa priozvodnje, proizvoda koji dostižu vrhunske rezultate u praks,i lakše prilagoditi i unaprijediti istu sukladno potrebama domaćeg i od nedavno otvorenog EU tržišta. Siniša Bulajić dipl.ing.agr.

Galerija slika

Skip to content