KAKO USPJEŠNO POSLOVATI U TRENUTNOM POSLOVNOM OKRUŽENJU?

Ovo je bilo glavno pitanje i tema informativnog seminara, održanog 24.01.2013. godine u Dalju u KZC-u Milutin Milanković. Seminar je organizirala Zadruga Poduzetnička mreža iz Osijeka i Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut. Predstavnici ZPM, Sandra Dominić i Igor Dominić, kao i predstavnik HBOR-a-područnog ureda Osijek Boris Čagalj, predstavili su osnovne teme:
  1. Zakon o fiskalizaciji u prometu gotovinom i njegova primjena u praksi
  2. Promjene u poreznom sustavu od 01.01.2013. godine (PDV, doprinosi, dobit,dohodak)
  3. Projekti EU za RH u 2013. godini (IPARD mjere 101 i 103)
  4. HBOR- financijska potpora poduzetničkim projektima
Kako su većina sudionika bili predstavnici ili članovi OPG-a sa područja Općine Erdut akcenat radionice je stavljen na infirmiranje o Mjerama 101 i 103 IPARD programa. Naime predavanjem su detaljnije objašnjeni;
  • a) Ciljevi mjera
  • b) Mogući korisnici javnih potpora
  • c) Sektori u kojima su dozvoljena ulaganja
  • d) Lista prihvatljivih ulaganja
  • e) Vrijednost ulaganja
Osnovno pitanje na koje se pokušalo dati odgovor je bilo; KAKO REALIZIRATI IPARD I OSTVARITI BESPOVRATNA SREDSTVA U IZNOSU OD 50% OD SVOJE INVESTICIJE. Možemo napomenuti da je odaziv na ovaj informativni seminar bio izuzetno velik, a to je ujedno i veliki pokazatelj svijesti ljudi o promjenama koje nas čekaju. Naime članstvo Republike Hrvatske u EU nosi za sobom određene obveze i uvjete koji se moraju ispuniti kako bismo se što bolje adaptirali u tako veliki sustav i iskoristili sve benificije koje nam isti pruža. Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut pozdravlja i vrlo rado sudjeluje u ovakvi inicijativama edukacije i informiranja građana. Pri tome se posebna pažnja treba posvetiti edukaciji i informiranju OBITELJSKIH POLJOPRIVREDNIH GOSPODARSTAVA na na području OPĆINE ERDUT jer su ona temelj razvoja našega kraja. Dalj, 28.01.2013. dipl.ing.agr. Siniša Bulajić
Skip to content