Kod susjeda na kavu

Dana 13.09.2013. u sklopu projekta “Podrška umrežavanju i europskoj suradnji gradova i općina”, prekogranične suradnje Hrvatska-Srbija, održana je prva aktivnost u općini Stari Jankovci.” Na druženju je ispijeno 60 šalica kave, jer je odaziv nadmašio očekivanja”. Cilj programa je da se nositelji projekta iz gradova i općina Hrvatske i Srbije, kroz ovakav tip “druženja”,pobliže upoznaju, predstave svoje specifičnosti i tako iznesu ideje za nove projekte.Projekt je financiran sredstvima EU i vrijedan je 100.000 eura. Iz Hrvatske su uključeni gradovi Osijek, Vukovar i Beli Manasir i općine Erdut, Nijemci, Drenovci i Stari Jankovci, a iz Srbije grad Subotica, te općine Bač, Apatin, Ruma, Inđija, Stara Pazova i Beočin. Načelnik općine Stari Jankovci ,gosp.Dragan Sudarević ,upoznao je sve sudionike sa njezinim potencijalima i smjernicama razvoja u budućem periodu, a također je istakao da Hrvatska kao nova članica Europske unije ima u svojim načelima utkano dijeljenje svojih postignuća, resursa i iskustava sa drugim zemljama. Primjer dobre prakse prekogranične suradnje izložila je Mirela Alagić, predsjednica udruge PROJEKT GRAĐANSKE DEMOKRATSKE INICIJATIVE-P.G.D.I., iz Belog Manastira. Tom prigodom je prezentiran projekt”Slama koja spaja, a ne razdvaja” ,u kojem je glavna aktivnost izrada slika i rukotvorina od slame. Pri prezentiranju ovog projekta, predsjednica spomenute udruge je naglasila kako je činjenica da imamo neograničene mogućnosti kod prekogranične suradnje na obostranu dobrobit, a jedan od ciljeva je i povezivanje lokalne vlasti i civilnog društva. Projekt ” Podrška umrežavanju gradova i općina” je započeo u rujnu prošle godine, a završava se u ožujku sljedeće godine. Domaćin druge kavice je Općina Bač. Vidimo se!!!
Skip to content