Legalizacija zgrada Dalj

Nezakonito izgrađene zgrade su objekti građeni bez akta kojim se dozvoljava građenje, odnosno građevinske dozvole, upotrebne dozvole, rješenja o uvjetima građenja, uporabne dozvole itd. Što je to legalizacija, kako se provodi postupak, koje su vrste objekata po veličini i volumenu, koje su vrste objekata prema namjeni, koje su vrste objekata prema vrsti materijala od kojeg su izgrađeni te u konačnici financijski aspekt cijele priče za naše građane, 16.01.2013. godine odgovore su pokušali dati predavači radionice održane u Dalju. Radionica je održana u dvorani doma kulture s početkom u 18 sati. Radionicu su u partnerskom odnosu održali predstavnici Općine Erdut, Poduzetničko-razvojnog centra Općine Erdut, te predstavnici tvrtke Geoprem iz Osijeka. Cilj radionice je bilo pružanje svježih podataka o postupcima legalizacije i zakonskim aktima koji ih propisuju. Možemo napomenuti da je odaziv građana bio izuzetan što dokazuje svijest ljudi o važnosti samog postupka legalizacije odn. usklađivanje administrativnog i stvarnog stanja na česticama. dipl.ing.agr.Siniša Bulajić
Skip to content