MOGUĆNOSTI I POKRETANJE EKO PROIZVODNJE NA NAŠEM PROSTORU

Dana 21.11.2012. godine, u 15 sati,u KZC-u Milutin Milanković, održana je radionica na temu „MOGUĆNOSTI I POKRETANJE EKO PROIZVODNJE NA NAŠEM PROSTORU“. Osnovni cilj predavanja je bio predstaviti načine i metode ekološke proizvodnje, prije svega voća i povrća, te podstaknuti ljude našega kraja na razmišljanje o bavljenju ovom proizvodnjom. Gosti predavači koji su nam približili ovo područje su bili Ivan Miličević, stručnjak za eko proizvodnju, ispred udruge SLAP, te predstavnici udruge SLAVONIKA. U svom predavanju stručnjaci su istaknuli osnovnu prednost i resurs za ovu proizvodnju,a to je nezagađena zemlja i raspoloživa radna snaga. Pošto smo svjedoci da je u konvencionalnoj proizvodnji u današnje vrijeme osnovni preduvjet za uspjeh velika količina zemlje, eko proizvodnja ima suprotan princip. Naime tu se prije svga ukazuje prilika za „malog“ seljaka, koji će ostvariti odgovarajući dohodak sa manjih parcela. Ova proizvodnja ima velik potencijal rasta i supstituira uvoz hrane domaćom proizvodnjom. Za ovo su odgovorne ogromne prednosti ekološkog uzgoja kultura i prije svega svijest ljudi da u današnje vrijeme sve veće zagađenosti očuvaju svoje zdravlje i okoliš.

U Dalju, 21.11.2012.

dipl.ing.agr. Siniša Bulajić

Skip to content