„NA KAVU SA SUSJEDOM“-OPĆINA NIJEMCI

Ova projektna aktivnost održana je u općini Nijemci 29.11.2013. godine s početkom u 11 sati. Organizacija ove aktivnosti je provedena u okviru projekta „Podrška umrežavanju i europskoj suradnji gradova i općina“-SNET.EU. Osnovni cilj je bio povezati dionike u dvanaest općina i gradova iz Hrvatske i Srbije, koji su uključeni u projekt. Ovom prilikom je pobliže predstavljena općina Nijemci, predstavljeni su njeni potencijali i smjernice razvoja te su stvorene pretpostavke za razvoj zajedničkih prekograničnih projekata u budućem periodu. U okviru predstavljanja općine Nijemci upriličena su izlaganja na temu primjera dobre prakse prekogranične suradnje u kojima je poseban osvrt bio na rezultatima i pozitivnim učincima projekata koji su proizašli iz prekogranične suradnje sa Srbijom i Bosnom i Hercegovinom. Opisana je i problematika u provedbi, te preporuke za razvijanje projekata u budućnosti. U okviru programa je izvršeno predstavljanje općine Nijemci, popraćeno sa kratkim dokumentarnim filmom, zatim je predstavljena LOKALNA AKCIJSKA GRUPA (LAG) „Bosutski niz“, predstavljena je Udruga mladih MON, udruga ION. Nakon toga je ppredstavljena Turistička zajednica općine Nijemci (TZON) sa naglaskom na turističke potencijale područja. Nakon toga je predstavljen projekt „Volonteri bez granica“ iz prekogranične suradnje Hrvatska-Srbija, kao primjer dobre prakse.Kao završna faza ove aktivnosti izvršen je obilazak Pastoralnog doma i razgledavanje muzeja. Kako se „druženja“ u okviru ove aktivnosti, pa i cijelog projekta bliže kraju, najavljena je zadnja u nizu „kava sa susjedom“ sa hrvatske strane, u općini Erdut 13.12.2013. godine.
Vidimo se u općini Erdut

Galerija slika

Skip to content