NAJAVLJENA DVA NOVA NATJEČA ZA VINARE I VINOGRADARE

Ministarstvo poljoprivrede objavilo je dva nova pravilnika iz Nacionalnog programa pomoći sektoru vina 2014.-2018. ili tzv. Vinske omotnice. Na temelju Pravilnika o provedbi mjere investicija u vinarije i marketing vina te Pravilnika o provedbi mjere restrukturiranje i konverzija vinograda uskoro će se otvoriti i dva nova natječaja za podizanje konkurentnosti hrvatskih vinara i vinogradara.Novim pravilnicima značajno su pojednostavljene procedure za sve potencijalne prijavitelje. Nacionalni program pomoći sektoru vina petogodišnji je program u kojem je osigurano 57 milijuna eura za razvoj hrvatskog vinarstva i vinogradarstva iz tzv. europske Vinske omotnice. Cilj ovog programa je povećanje konkurentnosti naših vinara kroz tri mjere u okviru projekata restrukturiranja i konverzije vinograda, izgradnje i opremanje vinarija te projekte marketinga i promocije vina. Za dodjelu bespovratnih sredstava mogu se prijaviti vinari i vinogradari koji su upisani u Vinogradarski registar. Najmanji iznos potpore je 3.000 eura, a najveći 750.000 eura, ovisno o mjeri, a za završene projekte Agencija za plaćanja u poljoprivredi isplaćuje od 50% – 80% ukupno prihvatljivih troškova. Više na stranici http://www.apprrr.hr/objavljeni-novi-pravilnici-za-vinsku-omotnicu-%E2%80%93-uskoro-2-nova-natjecaja-1165.aspx Poduzetničko razvojni centar općine Erdut
Skip to content