Nastavak zimskih predavanja za poljoprivrednike

Održano je još jedno zimsko predavanje za poljoprivrednike sa područja općine Erdut. Predavanje je održano 01.02.2018. godine u restoranu „Stari mlin“ u Dalju, s početkom u 18:00 sati. Gosti predavači su bili predstavnici tvrtke Syngenta, koja se bavi proizvodnjom i prodajom sjemena.
Predavači tvrtke Syngenta predstavili su novi sortiment iz njihove široke palete proizvoda. Poseban osvrt je bio na sorte kukuruza i suncokreta, odnosno njihovu sjetvu i zaštitu, te na rezultate u prethodnoj proizvodnoj godini. Jedan od akcenata je bio predstavljanje Powercell tehnologije proizvodnje hibrida silažnog kukuruza koji imaju neke od prednosti;
Vrhunska probavljivost
Široko vrijeme žetve (zbog produljenog dozrijevanja i kasnijeg procesa lignifikacije)
Veća koncentracija energije u biljkama
Više šećera što povećava potrošnju krme
Osim toga akcenat je stavljen za zaštitna sredstva u paleti tvrtke, kao i na proizvodnju drugih kultura.
Predavanje je u kasnijoj fazi poprimilo interaktivni karakter, gdje su sudionici-poljoprivredni proizvođači postavljali upite predavačima. Upiti su se prije svega odnosili na problematiku u prethodnoj godini sa željom dobivanja savjeta struke za ovu proizvodnu godinu.

U Dalju, 02.02.2018.
PODUZETNIČKO-RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT
LOKALNA RAZVOJNA AGENCIJA d.o.o.
Siniša Bulajić, dipl.ing.agr.

Skip to content