OBNOVA I UREĐENJE “STARE ŠKOLE” U DALJU

Dana 19.07.2013. godine u Općini Erdut potpisan je ugovor o izvođenju građevinskih radova na obnovi i uređenju zgrade “Stare škole” u Dalju. Ugovor je ispred Općine Erdut potpisao načelnik Jugoslav Vesić, dok je ispred odabranog izvođača, tvrtke VOLKO d.o.o Vukovar, isti potpisao Lavoslav Bosanac, direktor. Vrijednost ugovora je 865.800,09 HRK, te je rok za završetak radova 3 mjeseca. Sredstva za obnovu i uređenje stare škole dobivena su realokacijom viška sredstava ostalih na projektu Izgradnje infrastrukture u gospodarskoj zoni Bijelo Brdo i odobrena od strane ugovornog tijela REPUBLIKE HRVATSKE SA EUROPSKOM UNIJOM (SREDIŠNJA AGENCIJA ZA FINANCIRANJE I UGOVARANJE PROGRAMA I PROJEKATA EU). Nakon 3 prethodno neuspjela natječaja u četvrtom je odabran izvođač građevinskih radova. Prema tipu ovaj natječaj je bio pregovarački postupak bez prethodne objave, sa direktnim slanjem poziva na adrese tri ili više odabranih tvrtki. Osnovna problematika koja je uzrokovala ponavljanje natječaja je loša situacija u građevinskom sektoru koji je također pogođen globalnom krizom. Uvjeti natječaja se formiraju prema EU pravilima koja osim kompetencija u samom izvođenju radova zahtijevaju odgovarajuće financijske pokazatelje koje građevinske tvrtke moraju zadovoljiti ( bonitet, solventnost, nepostojanje poreznog duga, itd). Osim toga kod ovog natječaja specifičnost su sami građevinski radovi na uređenju fasade kojoj mora biti vraćen originalan izgled iz vremena gradnje (1906.). Osim toga projektom se uređuje krajobraz oko zgrade, parking prostor, ograda te unutarnje uređenje jednog dijela zgrade za potrebe rada PODUZETNIČKO-RAZVOJNOG CENTRA OPĆINE ERDUT. U Dalju, 22.07.2013. Tehnički koordinator na projektu dipl.ing.agr. Siniša Bulajić
Skip to content