ODRŽAN PRVI SASTANAK PARTERSKOG PROJEKTA OPĆINE ERDUT-SOLIDA U GIOIOSA IONICA-ITALIJA

U Gioiosa Ionica u Italiji od 24.10.2017. do 26.10.2017. održan je prvi sastanak partnerskog projekta SOLIDA na kojem su predstavnici projektnog tima općine Erdut i Poduzetničko-razvojnog centra općine Erdut lokalne razvojne agencije d.o.o uspješno predstavili općinu Erdut. Cilj projekta je stvoriti mrežu europskih općina za promicanje demokratskog sudjelovanja migranata. Projekt se provodi sa partnerima iz Italije (Gioiosa Ionica), Malte (Birgu), Portugala (Općina Lousada), Grčke (općina Neapoli Sykies), Slovenije (Udruženje za razvoj volonterskog rada), Španjolske (općina Santa Pola), te Udrugom Reti dei Comuni Solidali RECOSOL (Italija). Prvi dan predstavljen je projekt SOLIDA, program sastanka, općine partneri, te obilazak povijesne i kulturne baštine grada Gioiosa Ionica. U okviru drugog dana održan je okrugli stol na temu lokalne politike imigracija te je organiziran posjet muzeju Musaba. Treći dan održana je evaluacija te daljnji dogovori oko sljedećeg sastanka. Na događanju je sudjelovalo ukupno 51 sudionik, 33 lokalna sudionika i 18 međunarodnih sudionika.. Sljedeće događanje u okviru projekta održat će se u općini Erdut u prosincu ove godine sa temom volonterizma. Posebni dojmovi Projektni tim Općine Erdut i Poduzetničko-razvojni Centar Općine Erdut su na radionici Okrugli Stol na temu lokalne politike imigracija bili upoznati sa lokalnim politikama općina i gradova o integraciji imigranata u njihove općine i gradove. Na radionici su sudjelovali i brojni imigranti koji su ispričali sudionicima svoja iskustva i postupke o integraciji te kako su dobili pomoć i započeli novi „bolji“ život u Italiji. Milan Franić, volonter općine Erdut
SOLIDA Project – le interviste alle delegazioni internazionali (Foto e Video ESCLUSIVI)
Skip to content