ODRŽANA RADIONICA „NOVI ZAKON O UDRUGAMA“

Dana 22.01.2015. u Kulturnom i znanstvenom centru „Milutin Milanković“ održana je radionica „Novi zakon o udrugama“ . Predstavljen je novi zakon o udrugama i njegova primjena u praksi, a naglasak je bio na izmjenama statuta za udruge, obveznom popisu članova, određivanju likvidatora i izmjeni zakona o financijskom poslovanju. Novi zakon o udrugama kaže da do 1.10.2015. sve udruge su dužne svoje statute uskladiti sa odredbom novog zakona o udrugama, te statute dostaviti na objavu u nadležne urede državne uprave. Većina udruga u svom statutu nema predviđen postupak likvidacije udruge, pa je u tom djelu potrebno izmjeniti i dopuniti isti. Također sve udruge su dužne voditi evidenciju svojih članova. Obavezna je i izrada financijskog plana za iduću godinu. Udruge koje ne ostvaruju prihode veće od 230.000 kn na nivou godine mogu voditi i jednostavno knjigovodstvo. Predavanje su održali predstavnici udruge Slap iz Osijeka Ivana Brkić i Maja Nikolić. Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut Siniša Bulajić, dipl.ing.agr.
Skip to content