ODRŽANE EDUKACIJE ZA RAZVOJ TURISTIČKE PONUDE I POVEĆANJE TURISTIČKIH KAPACITETA U OPĆINI NIJEMCI

U općini Nijemci u sklopu projekta „Centar za promatranje ptica Nijemci“ sufinanciranog u okviru programa IPA III C – Regionalna konkurentnost 2007.-2013. općina Nijemci provodi brojne edukacije u cilju poboljšanja turističke ponude područja. Cilj projekta je doprinijeti rastu i razvoju turizma orijentiranog ka razvoju malog i srednjeg poduzetništva, te otvaranju novih radnih mjesta u općini Nijemci i Vukovarsko-srijemskoj županiji. Edukaciju za poduzetnike i poduzetnike početnike, kao i sve one koji se namjeravaju baviti turizmom održala je Bojana Orsić, mag.oec, direktorica Poduzetničko-razvojnog centra općine Erdut. Cilj edukacije je bio identificirati dionike u seoskom turizmu i pružiti im informacije potrebene za registraciju, osmišljavanje turističke ponude i atrakcija na vlastitom gospodarstvu. U prvoj fazi edukacije kroz modul I Pravni i porezni status malih i srednjih poduzeća govorilo se o zakonskim i poreznim obvezama, kao i svim ostalim obvezama s kojima se susreću svi oni koji se žele baviti pružanjem usluga u ruralnom turizmu. Modul II odnosio se na Razvoj novih turističkih proizvoda-atrakcija kako na samom projektnom području, tako i na kreiranje atrakcija na seoskom gospodarstvu. Govorilo se i o Mjerama ruralnog razvoja i podmjerama koje su namjenjene razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava i razvoju nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima, te o programima Ministarstva turizma. Poduzetničko razvojni centar općine Erdut Jelena Eklemović, diplomirani menadžer u turizmu Galerija slika
Skip to content