Općina Erdut sa još 10 općina potpisala povelju o bratimljenju gradova

U okviru projekta „Europe week for youth (E.W.Y. 2015) , načelnik općine Erdut Jugoslav Vesić potpisao je sa još deset predstavnika općina i gradova, povelju o bratimljenju gradova. Povelju su potpisali predstavnici sljedećih općina: Trivero Italija, Jelgava, Latvija, Dobele Latvija, Wachock Poljska, Deta Rumunija, Mosso Italija, Pray Italija, Coggiola Italija, Valle Mosso Italija, Soprana Italija. Povelja o bratimljenju gradova odnosi se na uvažavanje međusobne tolerancije, poštovanje ljudskih prava, prepoznavanje rasta sve veće međuovisnosti različitih nacionalnih društava kao osnova za izgradnju temelja mira. Potpisana Povelja je i pretpostavka za buduću suradnju na različitim projektima financiranim iz sredstava Europske Unije.
Skip to content