OSJEČKI JESENSKI SAJAM – Središnja tema je predstavljanje ženskog poduzetništva

OSIJEK – 17. Osječki jesenski sajam održava se u Osijeku, na sajamskom prostoru Pampas, u Ulici Petefi Šandora bb, od 03. – 05. 10. 2014, pod pokroviteljstvom Grada Osijeka i Osječko-baranjske županije, te u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom Županijskom komorom Osijek. Izlagači ovogodišnjeg 17. Osječkog jesenskog sajma posjetiteljima će ponuditi robu i usluge s temom proizvodnje hrane, poljoprivrede i poljoprivredne mehanizacije, stanovanja, ekologije, te strojeva, opreme i uređaja u poljoprivredi, šumarstvu, poslovnim prostorima, kućanstvima i obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima. Sajam je izložbeno-prodajnog karaktera,a osim prezentacije roba i usluga gospodarstvenika i obrtnika, sajam je i prigoda za prezentaciju dostignuća, djelatnosti i razmjenu iskustava jedinica lokalne samouprave, lokalnih akcijskih grupa, tematskih asocijacija i udruga, kao i promidžbu turističkih mogućnosti i etnografskog blaga naše regije. Na sajmu se tradicionalno održava i 19. Nacionalno ocjenjivanje kvalitete meda, koje se organizira u suradnji i pod pokroviteljstvom HGK ŽK Osijek. Kao i svake godine do sada, sajamska priredba ima i svoju središnju temu izlaganja. Ove godine, to je predstavljanje djelatnosti i ostvarenih dostignuća ženskog poduzetništva – pod pokroviteljstvom Ureda za ravnopravnost spolova Osječko-baranjske županije. Na sajmu će svoju djelatnost i poduzetničke ideje predstaviti preko 30 poduzetnica, koje svojim pozitivnim primjerom daju izvrstan poticaj gospodarskom okruženju i dodatnoj afirmaciji ideje samozapošljavanja u ženskom i socijalnom poduzetništvu. Sajam se organizira pod pokroviteljstvom Predsjednika Republike Hrvatske gosp. Ive Josipovića, a kroz tri sajamska dana održat će se i brojne radionice, predavanja i stručni skupovi. Na oko 5.000 m² zatvorenog i otvorenog izložbenog prostora izagat će 190 izlagača iz Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Slovenije te Mađarske.
Skip to content