OTVOREN STREAT WORKOUT U DALJU-teretana, gimnastika i akrobatika-vježbajte na otvorenom!

Predstavnici Poduzetničko razvojnog centra općine Erdut bili su na otvaranju Streat Workout parka. Projekt „Umjetnost demokracije“ provodila je Srednja škola Dalj u suradnji sa Udrugom za promicanje i unaprijeđivanje filozofijeza djecu “Mala Filozofija” iz Zadra. Partneri na projektu su i KZC “Milutin Milanković”, gimnazija “Dinka Šimunovića” u Sinju i Srednja škola Obrovac. Projekt je bio edukativnog karaktera, kojim se promoviraju demokratske vrijednosti i vizualna kultura, a provodio se u školama od posebne državne skrbi. Provođenje projekta su omogućili Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta i Zadarska županija. Kroz desest održanih radionica učenici su se upoznali sa političkim sistemima i demokratskim vrijednostima, arhitekturom, glazbom, filmom i vizualnom umjetnosti. Koordinator za Dalj je profesor Zoran Kojčić kaže da je igralište rezultat građanske akcije, koju su zajedno proveli učenici i volonteri iz lokalne zajednice. Prostor za igralište je osigurala općina Erdut, a lokacija Streat Workouta je kod NK Radničkog u Dalju.  Učenici iz Sinja sredstva su uložili u gradsku knjižnicu, a učenici iz Obrovca u turističku promociju svoga kraja. Ujedno se zahvalio svima koji su sudjelovali u projektu i dali građanima Dalja još jedno mjesto koje služi promociji zdravog načina života i bavljenja sportom. Zvanično otvorenje je održano 17.07. na kojem su podjeljenje zahvalnice projektnim partnerima, učenicima i volonterima.   PORC Erdut, dipl. menadž. Jelena Eklemović  
Skip to content