PODRŠKA POLJOPRIVREDNIM PROIZVOĐAČIMA OPĆINE ERDUT

UN je 2014. godinu proglasio međunarodnom godinom malih obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava, a tim povodom je u vinskom muzeju Teutoburgium u Dalju 17.04.2014. održana akcija“ Podržimo poljoprivredne proizvođače općine Erdut“. Inicijativu je pokrenuo Svjetski ruralni forum, a već ju je podržalo 360 organizacija civilnog društva na svim kontinentima. Poduzetničko razvojni centar općine Erdut i udruga Eko-Dunav Dalj se rado priključuju ovakvim akcijama i po drugi put je organizirano kušanje domaćih eko proizvoda, koje je zbog lošeg vremena bilo održano unutar vinskog muzeja. Mala obiteljska gospodarstva imaju nezamejenjivu ulogu u osiguravanju kvalitete prehrane, unaprijeđenju kvalitete života, održivom upravljanju prirodnim resusrsima, zaštiti okoliša, postizanju održivosti, a posebno u očuvanju radnih mjesta i povezivanju stanovnika lokalnih zajednica. Cilj ovakvih akcija je prezentirati proizvodnju lokalnih proizvođača i zajedničkim nastupom se izboriti za svoje pravo na zdravu, lokalno proizvedenu i kulturološki prikladnu hranu. Selo i mala gospodarstva su naša prednost, a ne nedostatak. Zahvaljujemo se na podršci koji su nam pružila sljedeća poljoprivredna gospodarstva:
  • O.P.G. MLADEN  MIHALJEVIĆ,
  • O.P.G. VURM MARIJA, DALJ
  • O.P.G. MIKIĆ SRĐAN, DALJ
  • O.P.G. POPOVIĆ SLOBODAN, DALJ
  • O.P.G. VESELIN ORSIĆ, DALJ
  • O.P.G.  LOBODA MATIJA
  • MAŠA d.o.o.,daljska tjestenina vl. Slađana Savadinović.
Jelena Eklemović, osoba na stručnom osposobljavanju u PORC-u Erdut

Galerija slika

Skip to content