PODUZETNIČKO RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT POMAŽE U PROVEDBI PROJEKTA „DUPLO“

Nositelj: Istraživački centar za ekonomske i regionalne studije Mađarske akademije znanosti iz Pečuha, MTA KRTK (eng.Research Centre for Economic and Regional Studies, Hungarian Academy of Sciences) Partneri u RH:
  1. Regionalna razvojna agencija Slavonije i Baranje, Osijek
  2. ČAKRA , razvojna agencija grada Čakovca
Partneri u HU: Direktorat Mađarskih voda Južnog zadunavlja iz Pečuha, DVIZIG (eng. South-Transdanubian Water Management Directorate) Cilj projekta: Jačanje lokalne gospodarske djelatnosti u prekograničnom području, razvoj alternativnih oblika turizma naslonjenih na lokalnu proizvodnju te zaštita okoliša. Projektom bi se promovirala regija kroz postizanje veće vidljivosti putem interaktivne platforme (internet) bazirane na postojećim planskim dokumentima, a u svrhu razvoja malih proizvođača na lokalnom području. Projektne aktivnosti: 1. Upravljanje projektom 2. Informiranje i promocija 3. Preliminarne studije 4. Uspostava GIS-a za evaluaciju 5. Prikupljanje podataka i postojećih planskih dokumenata 6. Opći plan za područje rijeke Drave 7. Uspostava interaktivne platforme 8. Pilot projekti 9. Promoviranje platforme u ne-pilot područjima 10. Vodni resursi i planiranje. Očekivani rezultati projekta: Opći plan područje rijeke Drave; Priručnik za planiranje te Interaktivna platforma/internet/ Posebno je važan rezultat projekta interaktivna platforma na kojoj će se moći promovirati svi pružatelji turističkih usluga, ali i poljoprivredni proizvođači. Direktorica Poduzetničko-razvojnog centra Bojana Orsić održala je tri prezentacije u Čakovcu, Belom Manastiru i Viroviticu sa temama iz oblasti turizma.
Skip to content