Poljoprivreda i funkciji zaštite prirode i okoliša

Dana 28.05.2014. godine u Vukovaru je održan  7.međunarodni znanstveno stručni skup po nazivom „Poljoprivreda u funkciji zaštite prirode i okoliša“. Glavni organizator ovog skupa je bio Glas Slavonije, kao novinska kuća, koja izdaje najčitaniji dvotjednik u Republici Hrvatskoj-Agroglas, zatim Ministarstvo poljoprivrede, Poljoprivredni fakultet Osijek, Hrvatska agencija za hranu, Poljoprivredna savjetodavna služba,Poljoprivredni fakultet Zagreb, a bitno je za napomenuti da je skup bio pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske Ive Josipovića. Kroz dva dana predstavljeno je više od 50 znanstvenih radova iz ove strateške grane djelatnosti za naše područje a i šire. Glavni cilj je bilo predstavljanje najnovijih dostignuća iz područja poljoprivredne proizvodnje sa glavnim osvrtom na zaštitu prirode, njenih vrijednosti, koje u konačnici imaju veliku ulogu u zaštiti zdravlja ljudi. Između ostalih predavača iz zemlje i regiona skup je dobio na izuzetnoj važnosti sudjelovanjem međunarodne organizacije za obradu tla ispred koje je predavanje održao tajnik Bled Mcenzy, pri tome ističući globalne razmjere problema i potreba u zaštiti prirode i održivom razvoju. U okviru skupa na parkingu ispred Hotela Lav u Vukovaru bilo je organizirano izlaganje organskih proizvoda proizvođača iz našega područja na čemu su bili zastupljeni proizvođači iz općine Erdut. Odaziv na skup je bio izuzetno velik što pokazuje želju sudionika za novim spoznajama u poljoprivredi kao i svijest o važnosti zaštite prirode. dipl.ing.agr. Siniša Bulajić

Galerija slika

Skip to content