POSTUPAK LEGALIZACIJE OBJEKATA PREMA ZAKONU O POSTUPANJU SA NEZAKONITO IZGRAĐENIM OBJEKTIMA

Dana 25.07.2012. godine, u vijećnici općine Erdut, održana je informativna radionica na temu “LEGALIZACIJE OBJEKATA I POSTUPANJU SA NEZAKONITO IZGRAĐENIM ZGRADAMA”. Radionica je organizirana u suradnji općine Erdut i tvrtke GEOPREM d.o.o iz Osijeka, koja se bavi geodezijom i inženjeringom. Zbog dugogodišnje dobre suradnje, tvrtka GEOPREM je odabrana da održi ovu info radionicu s ciljem da se građanima pruži što više informacija o postupku legalizacije odn. o koracima za ishođenje potrebne dokumentacije. Pri tome su svoje stručno mišljenje iznijeli Mario Štimac, tehnički direktor tvrtke i Vladimir Slivac, projektant. Između ostalog građani su informirani o novom zakonu o legalizaciji, odn. njegovim člancima i odredbama. Zakon će biti objavljen 26.07.2012. a njegovo stupanje na snagu je 8 dana od objave. Tema radionice je izuzetno aktualna, jer je legalizacija objekata problematika s kojom se susreću svi građani a pogotovo vlasnici OPG-a i poljoprivredni priozvođači koji imaju gospodarske objekte u okviru svoje djelatnosti. Općina Erdut i Poduzetničko-razvojni centar nastoje građanima prikazati ozbiljnost situacije i problematike legalizacije. Stoga je i pokrenut ova pilot prijekat u kojemu je tvrtka GEOPREM izradila karte katastarske općine Dalj s jasno obilježenim bojama potencijalno legalnih i potencijalno nelegalnih čestica. Održavanje ovakvih radionica planirano je i za ostala mjesta općine Erdut. Krajnji rok za predavanje zahtjeva za legalizaciju je 30.06.2013. godine. Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut, kao institucija koja je servis za građane, aktivno je uključen u čitav postupak informiranja građana i upoznavanja s tom problematikom. Tu građani svkodnevno mogu dobiti informacije o ovoj i drugim aktualnim temama. Siniša Bulajić dipl.ing.agr.
Skip to content