POTISAN SPORAZUM O SURADNJU IZMEĐU GRADA BELIŠĆA, OPĆINE ERDUT I OPŠTINE ODŽACI

U gradu Belišću, 31.05.2016. je potpisan sporazum o suradnji na pripremi i provedbi zajedničkog projekta u okviru programa prekogranične suradnje pod nazivom „Interreg IPA CBC Hrvatska-Srbija 2014.-2020.“
Sporazum su potpisali gradonačelnik grada Belišća Dinko Burić, načelnik općine Erdut Jugoslav Vesić i Milorad Lukić, šef kancelarije za lokalni i ekonomski razvoj iz Opštine Odžaci. Vrijednost projekta, koji je u pripremi iznosi oko 1.480.000 EUR, a cilj je povezati arheološka nalazišta sa biciklističkim stazama i odmaralištima za cikloturiste, te sve to uvezati u atraktivan turistički sadržaj.
Općina Erdut se u projekt uključuje kroz uređenje odmarališta, s obzirom da će uređenjem državne ceste Osijek-Erdut biti izgrađena i biciklistička staza, grad Belišće kroz biciklističku infrastrukturu koja među ostalim obuhvaća i izgradnju biciklističke staze Belišće – Gat, a općina Odžaci kroz biciklističku stazu od granice do nalazišta i odmarališta na jezeru u Bogojevu.

Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut lokalna razvojna agencija d.o.o.
Jelena Eklemović, dipl.menadž. u turizmu

Skip to content