PREDSTAVLJANJE MJERA RURALNOG RAZVOJA-PODMJERA 6.1.

PODUZETNIČKO-RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT d.o.o u suradnji sa partnerskom konzultantskom tvrtkom iz Osijeka VALENCIA d.o.o dana 13.10.2015. godine održao je predavanje u općini Kneževi Vinogradi. Teme predavanja je bila sadržana u predstavljanju Mjera ruralnog razvoja Republike Hrvatske, točnije Podmjere 6.1. koja se odnosi na pomoć mladim poljoprivrednicima. Predavanje je održano u popodnevnim satima u domu kulture gdje moramo napomenuti da je zabilježena veoma dobra posjećenost. Predavanje je bilo interaktivnog karaktera, gdje su predavači predstavili propozicije natječaja, dok su sudionici postavljali pitanja iz konkretnih primjera. Da podsjetimo ova podmjera se odnosi na mlade poljoprivrednike od 18-40 godina, gdje je ukupni iznos potpore 50 000 EUR. Svrha natječaja je animirati mlade nezaposlene ljude da se bave poljoprivrednom proizvodnjom. Kako je osnovni cilj Programa ruralnog razvoja RH za period 2014-2020 povećanje konkurentnosti hrvatske poljoprivrede mišljenja smo da su upravo ovakve informativno edukativne radionice veoma korisne za građane kao važan izvor informacija i usmjerenje svim poljoprivrednicima koji planiraju pokretanje proizvodnje.

U Dalju, 14.10.2015.

PODUZETNIČKO-RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT d.o.o
Siniša Bulajić, dipl.ing.agr.

Skip to content