Predstavljanje mjera ruralnog razvoja u Tenji

Dana 03.02.2017. godine u Tenji u HRVATSKOM DOMU, Svete Ane bb, održano je predavanje za poljoprivredne proizvođače. Na radionici su predstavljene podmjere ruralnog razvoja i to u okviru Mjere 06, podmjera 6.1. „Potpora za pokretanje poslovanja mladim poljoprivrednicima“, te podmjera 6.3. „Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava“. Na predavanju su predstavljeni uvjeti aktualnog natječaja za podmjeru 6.1. za tzv „Mlade poljoprivrednike“ te mogućnosti aplikacije zainteresiranih sudionika na predavanju. Pored toga je predstavljena podmjera 6.3. koja se odnosi na male poljoprivredne proizvođače za koju je tek objavljen natječaj. Cilj predavanja je bio predstaviti pojam i ciljeve Ruralnog razvoja RH i mogućnosti koje on pruža u okviru prioriteta vezanih za poljoprivredu, a kroz mjere. To je svojevrstan model za povlačenje sredstava u ovim podmjerama, prije svega za mlade i male poljoprivredne proizvođače sa kojima će oni dobiti mogućnost za unaprjeđenje svoje proizvodnje, modernizaciju proizvodnih procesa i kvaliteta bavljenja poljoprivredom uopće. Na predavanju su predstavljeni uvjeti natječaja u pogledu mogućih prijavitelja, odgovarajuće ekonomske veličine gospodarstva kao i drugih kriterija odabira. Možemo istaknuti interaktivan karakter predavanja gdje su poljoprivredni proizvođači postavljali pitanja, te diskutirali pravila i uvjete natječaja. Upravo ta interakcija i njihova zainteresiranost pokazuje razvoj svijesti među poljoprivrednim proizvođačima o prednostima mjera ruralnog razvoja i projekata uopće, kao načina privlačenja sredstava za unaprjeđenje poslovanja njihovih gospodarstava. U Dalju, 06.02.2017. PODUZETNIČKO-RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT LOKALNA ARZVOJNA AGENCIJA d.o.o. Siniša Bulajić, dipl.ing.agr.
Skip to content