PREDSTAVLJANJE PROJEKTA E.W.Y. 2015.

Ured za Udruge Vlade Republike Hrvatske u suradnji sa centrom  Europe Direct Vinkovci organizirao je 05. 05. 2016. predstavljanje programa Europa za građane 2014.-2020. Program je predstavljen u gradskoj vijećnici grada Vinkovaca. Gosp. Ljiljana Breulj sa suradnicima iz Ureda za Udruge Vlade Republike Hrvatske predstavila je Program Europa za građane, a primjer dobre prakse predstavila je Jelena Eklemović iz Poduzetničko-razvojnog centra općine Erdut. Naime, općina Erdut je prošle godine sudjelovala u projektu iz Programa Europa za građane. Projekt Europe Week for Youth 2015. provodio se u Italiji, a cilj mu je bio potaknuti demokratsko i građansko sudjelovanje na razini Unije razvojem građanskog razumijevanja postupka donošenja politika Unije i promicanje mogućnosti društvenog i međukulturnog angažiranja i volontiranja. U projektu su sudjelovali pored mladih iz Italije i mladi iz Latvije (općine Jelgava i Dobele), Poljske (općina Wachock), Rumunije (općina Deta), te volonteri općine Erdut. Prilika je ovo bila da se mladi iz različitih zemalja bolje upoznaju, razmjene svoja iskustva i mišljenja o EU i njezinoj budućnosti. Potpisana je i povelja o bratimljenju između partnera na projektu što je i osnova za dalju suradnju i rad na zajedničkim projektima.   U Dalju, 06.05.2016.   Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut lokalna razvojna agencija d.o.o. Jelena Eklemović, dipl. menadž. u turizmu
Skip to content