PREDSTAVLJENA MJERA 4. PROGRAMA RURALNOG RAZVOJA

Dana 03.02.2015. u vijećnici općine Erdut održano je predstavljanje aktualnih natječaja iz programa ruralnog razvoja. Poljoprivrednici će sredstva iz ovog fonda moći da koriste u sljedećih pet godina, a mjere koje se odnose na poljoprivrednike-poduzetnike su Podmjera 4.1. “Potpora za ulaganja u poljoprivredna gospodarstva” i Podmjera 4.2. “Potpora za ulaganja u preradu, marketing i/ili razvoj poljoprivrednih proizvoda”. Svi zainteresirani poljoprivrednici će se moći prijaviti putem aplikacije agronet, a natječaj je otvoren do 10.04.2015. Na radionici su sudjelovali i predstavnici Zagrebačke banke i Centra za poduzetništvo Osijek. Predavači su bili konzultaniti iz tvrtke Valencia d.o.o. koji su predstavili prihvatljiva ulaganja u sklopu natječaja, uvjete te na koji način pripremiti projekte da biste ostvarili do 90% potpore iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj. Otvoreni natječaji namijenjeni su planiranim ulaganjima u poljoprivredi za OPG-ove, obrte, zadruge i d.o.o., a dostupne potpore kreću se u vrijednosti od 3 500 do 5 000 000 eura po projektu. Prisutni su imali priliku postavljati pitanja i dobiti svu potrebnu pomoć ukoliko žele svoje projektne ideje ostvariti uz pomoć potpora koje su bile predstavljene. PORC Erdut Vam stoji na raspolaganju za sve dodatne informacije u vezi prijava za ovaj natječaj. Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut Jelena Eklemović, dipl.menadž. u turizmu

Galerija slika

Skip to content