Projekt: ,,Europska os zapad-istok“

Općini Erdut i Poduzetničko-razvojnom centru općine Erdut LRA d.o.o. odobren je projekt AWE ,,Europska os zapad-istok“ u okviru  programa Europa za građane, Program 2: Demokratski anganžman i sudjelovanje u građanskim inicijativama, Mjera 2.1: Bratimljenje gradova, a sufinancira ga ,,Europa za građane Programa Europske Unije“. Cilj projekta je stvaranje uvjeta za trajnu suradnju između gradova zapadne i istočne Europe. U okviru projekta, partneri će potpisati Memorandum o suradnji koji formuliše zajedničke interese i želju za suradnjom. Partneri na Projekti:
  1. Vodeći partner: Dunav 1245, Sremski Karlovci, Srbija
  2. Općina Sremski Karlovci, Srbija
  3. Općina Toreš Novaš, Portugalija
  4. Općina Novo Mesto, Slovenija
  5. DRPD Novo Mesto, Slovenija
  6. Općina Erdut, Dalj, Hrvatska
  7. Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut LRA d.o.o., Dalj, Hrvatska
  8. Općina Tivat, Crna Gora
  9. Grad Ludbreg,  Hrvatska
  10. KUD ,,Anka Ošpuh“, Ludbreg, Hrvatska
Projekt omogućuje susret i prezentaciju gradova sa različitim povijesnim, kulturnim, ekonomskim, i društvenim modelima iz zapadne i istočne Europe, međusobno povezivanje i razmjenu informacija i iskustva, diskusiju i dogovor oko zajedničke suradnje na bazi interesa prepoznatih kroz dijalog na generacijskom, kulturološkom, ekonomskom i administrativnom nivou. Ukupna vrijednost projekta je do 25.000 EUR, a provodi se od 06.-08. 09. 2019. u Sremskim Karlovcima.
Skip to content