RADIONICA „CIPELE OD ŠUŠKE”

U okviru projekta „Zelena, zdrava i čista moja općina Erdut“ 11.11. i 12.11.2014. održana je druga dvodnevna radionica pod nazivom „Cipele od šuške“. Cilj projekta je poticati i educirati djecu i građane općine Erdut na popularan način o važnosti zaštite okoliša i održivom razvoju, kao i podići svijest javnosti o važnosti održivog razvoja i aktivnog sudjelovanja građana u sustavu gospodarenja otpadom. Dio aktivnosti projekta su i „ZELENE RADIONICE“ koje se provode u osnovnim školama i vrtićima, a za koje je općina Erdut dobila suglasnost Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. Voditelji radionice su bile predstavnice Udruge „Šuška“ koje su na dvodnevnoj radionici učile djecu i njihove mame kako napraviti lutkice i cvijetne aranžmane od kukuruzne šuške. Također su pokazale i kako napraviti obuću od šuške. „Malo kukuruzog lista, po slavonski šuške uz malo dobre volje i eto suvenira u čas posla“ kaže Mirjana Eržić predsjednica udruge. To je još jednom dokaz da ono što bacamo iz prirode možemo iskoristiti na puno kreativniji način. Na radionici su se koristili proizvodi sa eko predznakom. Nositelj projekta je općina Erdut, a projekt financira Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost.

Galerija slika

Skip to content