RADIONICA „DUNAVSKOM OBALOM KROZ DALJ DO DULTURNOG I ZNANSTVENOG CENTRA MILUTIN MILANKOVIĆ“

Dana 25.09.2015. održana je edukativna radionica/izlet sa učenicima iz područnih Osnovnih škola Aljmaš i Erdut. Djeca su posjetila patrijaršijski park u Dalju, šetnicu uz Dunav, kulturni i znanstveni centar Milutin Milanković, kao i Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut i općinu Erdut gdje su mogli postavljati pitanja pročelniku općine Erdut. Radionica je održana u okviru projekta “Upoznajmo svoju zelenilom bogatu općinu Erdut”, koji financira Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost i općina Erdut. Ciljevi projekta su:
  1. Educirati djecu i građane o prirodnim resursima naše općine, te o značaju održivog razvoja zajednice.
  2. Kroz radove najmlađih stanovnika podići svijest lokalnog stanovništva o zaštiti biološke i krajobrazne raznolikosti, te zaštiiti i očuvanju prirodnih ljepota naše općine.
Djeca su dobila zadatak da izrade crteže onoga što su vidjeli na izletu, a oni će biti dio brošure pod nazivom Općinske razglednice. Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut Jelena Eklemović
Skip to content