RADIONICA „NE RADIMO NIŠTA NOVO SAMO OPONAŠAMO PRIRODU“

Treća zelena radionica naziva „Ne radimo ništa novo samo oponašamo prirodu“ održana je 19.11.2014. u Osnovnoj školi Bijelo Brdo. Radionica je aktivnost iz projekta“Zelena, zdrava i čista moja općina Erdut“ koji provodi općina Erdut, a sufinancira Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Projekt ima za cilj potaknuti i educirati građane, a posebno djecu i mladež na jedan popularan način o važnosti zaštite okoliša i o održivom razvoju, kao i podići svijest javnosti o važnosti održivog razvoja i aktivnog sudjelovanja građana u sustavu gospodarenja otpadom. Ukupna vrijednost projekta je 24.350 kn. Svaki korak u poboljšanju gospodarenja otpadom pokazuje u kom smjeru jedinica lokalne samouprave kreće i koliko brine o održivom razvoju. Cilj ove radionice je kako na kreativan način naučiti djecu da koriste ono što priroda nudi. Učenici su koristeći prirodne materijale izradlili stonogu za svakoga od valovitog kartona u koji mogu odložiti svoj školski pribor, cvijet prijateljstva na drvenoj podlozi od sjemenki suncokreta, zobi i kukuruza i cvijeće koristeći kukuruzovinu. Zelene radionice su još jednom bile prilika da se djeci ukaže na značaj važnosti očuvanja okoliša i održivog razvoja, a ujedno su i promotor zdravog načina življena i sklada čovjeka i prirode. Radionicu su provele zaposlenice Poduzetničko razvojnog centra općine Erdut sa učiteljicom Snježanom Grošelj. Poduzetničko razvojni centar općine Erdut Jelena Eklemović

Galerija slika

Skip to content