RADIONICA VIŠESTRUKA SUKLADNOST

ana 02.07.2012. godine u prostorijama Kulturno-znanstveng centra Milutin Milanković, održana je radionica za poljoprivrednike na temu VIŠESTRUKE SUKLADNOSTI. Taj pojam označava se kao sredstvo provođenja 19 već postojećih mjera EU direktiva iz područja zaštite prirode i okoliša, zaštite bilja, zdravlja ljudi i životinja. Mjere višestruke sukladnosti su jedan od uvjeta koje će Republika Hrvatska morati ugraditi u zakonodavstvo te time obavezati svoje poljoprivrednike da ih provode, a sve u svrhu prilagođavanja pravilima EU. Zbog toga je ova radionica od velikog značaja za poljoprivrednike našega kraja, jer ćemo jedino uz dobru informiranost i prihvaćanje suvremenih procesa priozvodnje se lakše prilagoditi i unaprijediti istu sukladno načelima EU. Organizatori radionice su bili Hrvatska poljoprivredna komora (HPK), ispred koje je predavanje održao gosp. Juraj Klarić i Poduzetničko-razvojni centar Općine Erdut. U sklopu radionice predavanja je održao predstavnik Hrvatske poljoprivredne agencije gosp. Mladen Škiljević s posebnim osvrtom na uvođenje kvota u mljekarskoj proizvodnji, odnosno tržišnoj mjeri ograničenja proizvodnje mlijeka i mljekarskih priozvoda na tržištu EU. Pri tome svaka država članica ima nacionalnu kvotu, koju raspodjeljuje kao individualnu kvotu. Primjena sustava mliječnih kvota počinje od 01.04.2012., a njezina provedba bit će u nadležnosti Agencije za plaćanje u poljoprivredi ribarstvu i ruralnom razvoju (APPRRR) i Hrvatske poljoprivredne agencije (HPA). Na radionici je sudjelovala i tvrtka PIONEER, koju je tom prilikom predstavljao gosp. Tihomir Vranješ .Njegovo izlaganje se temeljilo na predstavljanju same tvrtke, njihovih priozvoda, odnosno novih hibrida, te novih dostignuća iz područja oplemenjivanja bilja, zaštite itd. dipl.ing.agr. Siniša Bulajić
Skip to content