RAZVOJ INFRASTRUKTURE U GOSPODARSKOJ ZONI BIJELO BRDO

17.04.2012. u Kulturnom i znanstvenom centru Milutin Milanković u Dalju predstavljen je projekt “Razvoj infrastrukture u gospodarskoj zoni Bijelo Brdo/Development of infrastructure in business zone Bijelo Brdo ,vrijedan 606 .162,14 Eura .Projekt su službeno predstavili općinski načelnik Jugoslav Vesić, direktorica PORC-a Bojana Orsić, Siniša Bulajić, tehnički koordinator projekta i Ružica Šimon, projektna administratorica. Riječ je o zoni u kojoj je dvije trećine zakupio i već počeo graditi svoje prostore prvi investitor Granolio d.d. Zagreb, tvrtka za trgovinu žitaricama, uljaricama, komponentama stočne hrane, živom stokom i mesom. U ovakvoj gospodarskoj situaciji odlučili smo uzeti stvar u svoje ruke i pokrenuti proizvodnju, odnosno otvarati gospodarske zone. Aplicirali smo prema EU projekt zone u Bijelom Brdu koji je prošao, mi sudjelujemo s 154.000 eura. To za nas znači nova radna mjesta, tvrka Granolio se odlično uklopila u ovo područje jer smo mi poljoprovredni kraj i na to stavljamo naglasak i sve više na proizvodnju zdrave hrane. Poljoprivrednici će biti odlični kooperanti. Kontaktiraju nas i tvrtke koje se bave prodajom traktora i strojeva za poljoprivredu. Očekujemo male i srednje poduzetnike kojima nudimo određene povlastice koje su vezane uz uvjete zapošljavanja ovdašnjih stanovnika. Tu mislim na obrtnike, pogone s desetak ili više uposlenih, rekao je načelnik Vesić poručivši kako imaju brojne projekte koje su aplicirali prema EU i hrvatskim ministarstvima. Bjelobrska gospodarska zona neće biti jedina. Predviđena je zona između Erduta i Dalja, a treća zona je u Dalju koju rade s partnerima iz Slovenije s bio plinskim postrojenjem, plastenicima i staklenicima. To je prostor koji je saniran jer je bio divlji deponij, a tu bi trebalo biti i gospodarsko dvorište zadruge iz Dalja Agro Dunav. Granolio planira do kraja lipnja sagraditi radnu pistu za otkup žitarica i uljarica s vagom te uredskim i skladišnim prostorijama vrijednima 2,5 milijuna kuna. Planiraju tri godine preko kooperacije Bijelo Brdo plasirati repromaterijal za do 4.000 ha i otkupiti ratarske proizvode s tih povr šina. Prezentaciju projekta napravila je i prezentirala Bojana Orsić,direktorica Poduzetničko-razvojnog centra općine Erdut d.o.o. .Prezentaciju projekta možete pogledati na našoj stranici. Gosti općine Erdut i Poduzetničko-razvojnog centra općine Erdut d.o.o. nakon prezentacije posjetili su ugodan ambijent vinarije Antunović u Dalj.

Prezentacija

Skip to content