Rodna i spolna ravnopravnost mladih u društvu

Općina Erdut u partnerstvu sa udrugom Centar za mlade Dalj provodi projekt „Da li umijemo da se razumijemo?“. Trajanje projekta je 9 mjeseci, a projekt je sufinanciran od strane Ministarstva socijalne politike i mladih. Osnovni cilj projekta je osnaživanje udruga mladih i za mlade s područja općine Erdut. Jedna od projektnih aktivnosti je održavanje Multikulturalnog caffe-a u sklopu kojeg su predviđene panel rasprave na razne teme vezane za obrazovanje, odgoj i probleme mladih u zajednici. Dana 20.05.2016. godine u prostorijama KZC-a Milutin Milanković u Dalju održana je panel rasprava pod nazivom „Rodna i spolna ravnopravnost mladih u društvu“. Na raspravi su sudjelovale 23 mlade osobe s područja općine Erdut, uključujući učenike 8. razreda Osnovne škole Dalj, kojima je tema rodne i spolne ravnopravnosti u sklopu građanskog odgoja. Moderator rasprave bila je gđa Mirjana Herceg, koordinatorica ženske udruge „Izvor“ iz Tenje. Na spomenutoj raspravi mladi su imali priliku naučiti nešto više o rodnoj i spolnoj ravnopravnosti, Zakonu o ravnopravnosti spolova, pojmu, ideji i značenju feminizma, ravnopravnosti žena i muškaraca u obrazovanju, te raspravljati o jednakosti žena i muškaraca, odnosno, dječaka i djevojčica u obavljanju svakodnevnih kućanskih poslova.

Milica Sevkić, voditeljica projekta

Skip to content