Sa susjedom na kavu u Baču i Vukovaru

U okviru projekta „Podrška umrežavanju i europskoj suradnji gradova i općina“ koji provode Agencija lokalne demokracije iz Osijeka i Centar lokalne demokratije iz Subotice održana je druga kavica sa susjedom, u opštini Bač u Republici Srbiji. Sam projekt je namjenjen izgradnji i unaprijeđenju kapaciteta za umrežavanje i europsku suradnju lokalnih samouprava u prekograničnom području Hrvatska-Srbija. Cilj projektne aktivnosti „kod susjeda na kavu“ je da se nositelji projekta iz gradova i općina iz Hrvatske i Srbije pobliže upoznaju, povežu svoje specifičnosti i apliciraju nove projekte, kako bi se postigla učinkovitija suradnja na regionalnoj i europskoj razini. Načelnik opštine Bač i predstavnici turističke organizacije Bač predstavili su svoje potencijale, razvojne planove i želje, nakon čega je organiziran obilazak grada, franjevačkog samostana i drugih kulturno-povijesnih spomenika uz kavicu i druženje. Grad Vukovar je nakon Bača bio domaćin aktivnosti „sa susjedom na kavu“. U prvom dijelu programa sudionicima se obratio gradonačelnik Vukovara Željko Sabo, nakon čega su se prezentirali gospodarski, društveni i turistički aspekti grada Vukovara. U drugom dijelu programa prezentirani su primjeri dobre prekogranične suradnje udruge Zeleni Osijek „Dunav bez granica“, projekt InECo između grada Vukovara i općine Tuzla, zatim projekt „Formiranje centara za unapređenje znanja u ruralnom turizmu – Turistička zajednica Grada Vukovara i Općina Bački Petrovac. Projekt je financiran od strane Europske unije, iz IPA Programa prekogranične suradnje Hrvatska – Srbija. Partneri u Hrvatskoj su Hrvatski institut za lokalnu samoupravu i Evanđeoski teološki fakultet, dok su partneri u Srbiji Asocijacija Agencija lokalne demokracije iz Francuske, te Otvoreni Univerzitet Subotica. Suradnici na projektu su Grad Vukovar, Grad Beli Manastir, Općine Stari Jankovci, Nijemci, Lovas, Erdut i Drenovci te Općine Apatin, Bač, Ruma, Beočin, Inđija i Stara Pazova. Izneseni su i rezultati i učinci provedenih projekata, ali i problemi sa kojima se susreće projektni tim u toku implementacije samih projektnih aktivnosti, kao i preporuke za razvijanje budućih projektnih prijedloga. Jelena Eklemović, osoba na stručnom osposobljavanju u PORC-u Erdut

Galerija slika

Skip to content