SEOSKI TURIZAM-PRAVNI I EKONOMSKI ASPEKTI RAZVOJA NA PODRUČJU KONTINENTALNE HRVATSKE S OSVRTOM NA MOGUĆNOSTI FINANCIRANJA PUTEM MJERA ZA RURALNI RAZVOJ

U Valpovu je 26.11.2014. održan seminar o pravnim i ekonomskim aspektima razvoja seoskog turizma na području kontinentalne Hrvatske s osvrtom na mogućnosti financiranja putem mjera za ruralni razvoj. O početnim odlukama koje treba donijeti ako želimo otvoriti turističko seosko gospodarstvo, zakonskim i podzakonskim aktima kojih se treba pridržavati, te o tipovima turističkog seoskog gospodarstva, kao i o iskustvima iz prakse govorila je Bojana Orsić, mag.oec., direktorica Poduzetničko razvojnog centra općine Erdut. Poseban naglasak se stavio na mjere ruralnog razvoja i mogućnost financiranja seoskog turizma putem ovih mjera. U okviru mjere 6. nalazi se nekoliko podmjera koje su namjenjene mladim poljoprivrednicima i razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava, kao i razvoju nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima. U sklopu seminara organiziran je terenski dio obilaska seoskih gospodarstava u Habjanovcima i Bocanjevcima. Poduzetnički centar općine Erdut Jelena Eklemović, dipl. menadž. u turizmu

Galerija slika

Skip to content