SUSRET EKO PROIZVOĐAČA IZ HRVATSKE

U nedjelju 22.06.2014. u KZC-u „Milutin Milanković“ održan je susret GSR-ova iz cjele Hrvatske. Udruga Zelena mreža aktivističkih grupa (ZMAG) u partnerstvu sa udrugom Eko Dunav Dalj organizirala je na području općine Erdut 21/22. 06. susret grupa solidarne razmjene(GSR). Inače, GSR-ovi su neformalne građanske inicijative oformljene kako bi direktno povezale mala, posebno ekološka gospodarstva s kupcima koji žele zdravu hranu. Ovakvo povezivanje omogućuje opstanak malim gospodarstvima, kupcima da lakše dođu do eko proizvoda, a ujedno doprinosi jačanju lokalne zajdenice i stvaranju odnosa povjerenja i međusobne potpore, kaže Sunčana Pesak kordinatorica programa hrane udruge ZMAG. Susret je bio organiziran kroz posjet ekološkim gospodarstvima u općini Erdut OPG Mihaljević, OPG Loboda i OPG Mikić, koji su ujedno bili i domaćini kordinatora i predstavnika GSR-ova iz Rijeke, Splita, Zadra, Zagreba, Karlovca, Osijeka i drugih gradova. Dobri međusobni odnosi, povezivanje i umrežavanje, kao i produbljivanje suradnje bile su neke od tema ovog sastanka, kao i pomoć poplavljenim područjima. Poduzetničko razvojni centar općine Erdut pomogao je lokalnim proizvođačima u organizaciji ovog susreta, s obzirom da je promidžba poduzetničkih aktivnosti jedna od razvojnih smjernica. PORC Erdut, Jelena Eklemović
Skip to content