SUSRET PRIVREDNIKA I POLJOPRIVREDNIKA IZ HRVATSKE I SRBIJE

U Borovu je 15.11. održan prvi susret privrednika i poljoprivrednika iz općina Borovo, Negoslavci, Žabalj, Titel i Temerin, projektnih partnera na prekograničnom projektu “Mreža centara za razvoj poduzetništva i prekograničnu suradnju”. Riječ je o projektu koji finansira Evropska unija kroz IPA program prekogranične suradnje Hrvatska-Srbija 2007-2013. Provedba projekta započela je 1. ožujka ove godine, a završava se 31. kolovoza 2014. Ukupna vrijednost projekta je 192.000 eura. Pored povezivanja i umrežavanja privrednika te obuke mladih za pisanje projektnih predloga, projektom je predviđeno osnivanje poduzetničkih centara u općinama Borovo, Negoslavci, Žabalj i Titel sa zajedničkom Mrežom centara u Temerinu. Gosp. Bojana Orsić iz Poduzetničko razvojnog centra općine Erdut je bila predavač obuke i sa polaznicima izradila projektne prijedloge. Uručeni su i certifikati polaznicima obuke te održana prezentacija šest najboljih projektnih prijedloga i ideja, projektnih timova mladih iz općina Borovo, Negoslavci i Erdut. Obuku je uspešno prošlo 20 polaznika. Riječ je o mladim, visokoobrazovanim i nezaposlenim osobama, a po dvoje najboljih biće zaposleno u budućim poduzetničkim centrima u Borovu i Negoslavcima, koji bi s radom trebalo da otpočnu početkom sljedeće godine. Susretu privrednika iz regije, uz predstavnike lokalne samouprave pet općina, prisustvovao je i pokrajinski sekretar za međuregionalnu suradnju i lokalnu samoupravu u Vladi AP Vojvodine Branislav Bugarski, generalni konzul Republike Srbije u Vukovaru Živorad Simić, zamenik vukovarsko-sremskog župana Đorđe Ćurčić, predstavnici ZVO-a i drugi uzvanici. Privrednici pet općina potom su posjetili Poljoprivrednu zadrugu “Brestove međe” u Borovu i općinu Negoslavci.
Skip to content