„UČIMO SLOVAČKI JEZIK KROZ IZLOŽBU OLDTIMERA“ PROMIDŽBA PROJEKTA SLOVAKE.EU

Dana 09.08.2014. održana je manifestacija XV MEĐUNARODNI SUSRET OLDTIMERA na prostoru vinskog muzeja „TEUTOBURGIUM“ u Dalju. U organizaciji manifestacije na našem područjiu pored OLDTIMER KLUBA IZ NAŠICA bio je i Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut. Tom prilikom je organizirano i predstavljanje proizvoda sa Obiteljskih-poljoprivrednih gospodarstava sa područja naše općine. Kako je manifestacija imala međunarodni karakter sa karavanom od 50-ak predivnih automobila u općinu Erdut došli su ljudi iz različitih dijelova Europe. Između ostalih gostiju koji su građanima naše općine prezentirali svoje limene ljubimce na susretu su bili i gosti iz slovačkog grada Nitre. To je bila jedinstvena prilika za predstavljanje naših aktivnosti i cjelokupnog projekta Slovake.EU. Kako je glavni cilj projekta popularizacija manje poznatih i manje zastupljenih europskih jezika naš interes za slovački jezik izazvao je oduševljenje naših gostiju. Kroz druženje i razgovor naši gosti su dobili veoma pozitivan dojam o našoj aktivnosti na promidžbi slovačkog jezika i kulture na našem području.
dipl.ing agr. Siniša Bulajić

Skip to content