VINARIJA BRZICA OSVOJILA ZLATNU POVELJU U KATEGORIJI VINSKOG TURIZMA

Suncokret ruralnog turizma Hrvatske je jedinstveni godišnji nacionalni projekt nagrađivanja turističkih seljačkih obiteljskih gospodarstava (OPG-a), poduzetnika u ruralnom turizmu, ruralno-turističkih projekata i manifestacija te tradicijske gastronomije ruralnih područja. Dana 15.12.2015. je svečano obilježen dodjelom priznanja za 40 najboljih seoskih domaćinstava, u organizaciji udruge Klub članova “Selo” (KČS) i HF Eko Etno grupe, koje su to nagrađivanje ove godine proveli u suradnji s Hrvatskom gospodarskom komorom (HGK). Na ovogodišnji natječaj za „Suncokret ruralnog turizma Hrvatske“ stiglo je ukupno 120 prijava. Također, osam prijava za ruralni turizam stiglo je na natječaj Hrvatske gospodarske komore „Turistički cvijet – kvaliteta za Hrvatsku“ u kategorijama Obiteljski smještaj i Okusi Hrvatske te je Klub članova „Selo“ ocijenio i njih kao i sve ostale prijavljene. Ideja vodilja u realizaciji ovogodišnjeg projekta je zaštita i očuvanje hrvatske izvornosti, te poticanje razvoja turizma u ruralnim područjima Hrvatske. U tom smislu proizvodi i usluge ruralnog turizma predstavljaju turističku ponudu koja će zasigurno obogatiti hrvatsko turističko tržišta, te razvijati regionalne turističke destinacije. U kategoriji VI-Vinski turizam 1 mjesto ZLATNU POVELJU osvojila je Vinarija Brzica – OPG Ivo Brzica U kategoriji Povelja sponzora i organizatora Agrotehnike d.d. najbolja destinacija ruralnog turizma je Erdutska vinska cesta/Osječko-baranjska županija. Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut lokalna razvojna agencija d.o.o. Jelena Eklemović, dipl.menadž. u turizmu
Skip to content