XXI. NACIONALNO SAVJETOVANJE O GOSPODARSTVU I PODUZETNIŠTVU U ŠIBENIKU

U organizaciji Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta 4. i 5. svibnja održano je XXI. Nacionalno savjetovanje o gospodarstvu i poduzetništvu u Solarisu u Šibeniku na kojem su sudjelovali djelatnici Poduzetničko-razvojnog centra općine Erdut lokalne razvojne agencije d.o.o., direktorica Bojana Orsić, Siniša Bulajić i Jelena Eklemović. Program konferencije koji se ove godine odnosio na stvaranje boljih uvjeta za rast i konkurentnost gospodarstva sadržavao je i predavanja o mogućnostima financiranja projekata, iskustvima u pripremi i provedbi projekata, zajmovima i kreditiranju poduzetnika, te certificiranju i digitalizaciji gospodarstva. Program je otvorila gđa. Nataša Mikliuš Žigman, državna tajnica Ministarstva gospodarstva poduzetništva i obrta. U svečanom djelu dodijeljene su i nagrade najboljim poduzetnicima u 2017. godini, te se tom prilikom poduzetnicima obratila potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva Martina Dalić koja je govorila o pozitivnim trendovima koji se događaju u gospodarstvu i poduzetništvu. Drugi dan konferencije održane su panel rasprave: Konkurentnost i rast gospodarstva na kojoj su sudjelovali potpredsjednica Vlade i ministrica Martina Dalić, zastupnica u Europskom parlamentu Ivana Maletić, ministrica regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijela Žalac, ministar rada i mirovinskoga sustava Tomislav Ćorić,  ministar graditeljstva i prostornog uređenja Lovro Kuščević i ministar pomorstva, prometa i infrastrukture Oleg Butković, te panel rasprava Sinergija obrazovanja i gospodarstva na kojoj su sudjelovali Momir Karin, pomoćnik ministra, Ministarstvo znanosti i obrazovanja Ana Mandac, pomoćnica ministrice, Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta Davor Pleško, potpredsjednik Hrvatske obrtničke komore Božo Pavičin, samostalni savjetnik, Hrvatska gospodarska komora.   Jelena Eklemović Poduzetničko-razvojni centar općine Erdut lokalna razvojna agencija d.o.o.
Skip to content