ZAVRŠENO UREĐENJE SREDIŠTA DALJA I STARE ŠKOLE

PORC se priprema za preseljenje u novoobnovljen objekt Projekt rekonstrukcije i obnove stare daljske škole u središtu naselja je pri završetku pa bi u njega uskoro trebao, iz općinski prostorija, preseliti Poduzetničko razvojni centar. Siniša Bulajić, projekt menadžer kaže kako upravo pripremaju dokumentaciju kako bi aplicirali za sredstva za završno opremanje objekta. – PORC se seli iz deset kvadrata u devedeset kvadrata. To će nam olakšati rad, ali i pružiti mogućnosti za sve aktivnosti koje poduzimamo, a u posljednje vrijeme ih je sve više. U objektu su finalizirani radovi, pripremljeno je sve za opremanje namještajem, elektronskom opremom i ostalom infrastrukturom. Sala za predavanje će povećati mogućnost za komotnije i kvalitetnije održavanje seminara i edukativnih radionica poduzetnika koje smo do sada radili u općinskoj vijećnici ili u Kulturno znanstvenom centru Milutin Milanković. Novi prostori olakšat će i smještaj dodatnih suradnika u slučaju eventualnih novih zapošljavanja mladih u suradnji s Hrvatskim zavodom za zapošljavanje. I obim posla i broj projekata se povećava pa će zasigurno nedostajati stručnih i sposobnih ljudi. Pratit ćemo ukoliko se raspišu neke nove mjere i biti spremni i prostorom i kapacitetom novog objekta. Zbog obima projekata i samog načina njihovog provođenja potreban zasigurno će biti potreban ljudski kapacitet kako bi mogli ostvariti projekte, kaže Siniša Bulajić. Ovim projektom se, napomenuo je načelnik Općine Erdut Jugoslav Vesić, realizira želja općinske uprave da središte Dalja promijeni vizuru. Uspjelo se to kvalitetno odraditi strpljivim planiranjem i projektiranjem pa se u posljednjih godinu dvije dana uredilo odmorište, označeno arheološki lokalitet s informacijama o daljskoj kulturi iz brončanog doba i antici, park s vinskim muzejom, uređuje se pravoslavna crkva, sada je završena i obnova više od stotinu godine stare škola. Preostaje još, kaže donačelnik Dario Vulić, povezati te sadržaje s nekim manjim građevinskim zahvatima te ozeleniti sve nove površine. U tom objektu će biti i knjižnica, u narednim etapama uređenja objekta na katu. U sklopu preseljenja knjižnice uz nove prostore riješit će se i uvjet odnosno prilagođavanje za neometan pristup slabije pokretnim osobama. Knjižnica će imati zadovoljene uvjete koje takve ustanove trebaju zadovoljavati, primjerice čak i ventilaciju za očuvanje knjižne građe koja se uz pomoć Općine stalno dopunjuje i obnavlja.
Skip to content