Zimska predavanja za poljoprivrednike 2020.

Još jedno u nizu zimskih predavanja održano je u ugodnom ambijentu restorana „Stari Mlin“ u Dalju, dana 13.02.2020. godine na kojemu su sa nama bili predstavnici tvrtki KWS i Chromos agro d.o.o. , koji su i ove godine predstavili novi sortiment, odnosno proizvode iz palete. Akcenat predavanja tvrtke KWS je bio na predstavljanju hibrida kukuruza iz istraživačkog programa CLIMACONTROL3 koji daju bolje rezultate u stresnim uvjetima proizvodnje. Time se povećava sigurnost proizvodnje kukuruza u sušnim uvjetima. Tvrtka je predstavila još jedan program pod nazivom PLUS4GRAIN te hibridi iz ovog programa daju više prinosa zrna. Tvrtka Chromos agro d.o.o. osim standardnih proizvoda za zaštitu bilja predstavila je jedan potpuno nov proizvod AMALGEROL ESSENCE – organsko tekuće gnojivo koje je odobreno za upotrebu u ekološkoj poljoprivredi jer je 100% organsko i 100% bez GMO. Pored toga kao redovni dio prezentacija je osvrt na provedene pokuse u prethodnoj godini te predstavljanje izuzetno dobrih rezultata na različitim pokusnim parcelama diljem Republike Hrvatske. Tvrtke su predstavile svoje pozicije i na globalnom tržištu gdje također bilježe veoma dobre rezultate. Sama prezentacija je bila interaktivnog karaktera, gdje su poljoprivredni proizvođači sa predavačima razgovarali i postavljali upite u vezi problema na terenu te same agrotehnike. Nastavlja se uspješna praksa održavanja informativno-edukativnih radionica-zimskih predavanja za poljoprivrednike. Ova aktivnost se provodi u suradnji sa sjemenskim kućama i tvrtkama koje se bave zaštitom, a prisutne su na tržištu RH. Ciljana skupina su poljoprivredni proizvođači sa područja općine Erdut i šire. U Dalju, 14.02.2020. PODUZETNIČKO-RAZVOJNI CENTAR OPĆINE ERDUT LOKALNA RAZVOJNA AGENCIJA d.o.o. Siniša Bulajić, dipl.ing.agr.
Skip to content